Mimari Tasarım Yazılımı

ideCAD Mimari ; Mimari Çizimler ve Yapısal Mühendisliği Yapı Bilgi Modellemesi (BIM) ile Bütünleştiren Mimari Tasarım Yazılımıdır.

Her boyutta proje tasarımına yönelik olarak geliştirilen ideCAD Mimari, hem mimari çizimlere hem de render ve animasyonlara olanak veren yapısı ile tüm mimari gereksinimleri karşılayacak güçlü bir BIM yazılımıdır.

Gelişmiş BIM Özelliklerinin yanında Bütünleşik iki boyutlu çizim özellikleri ile mimari detay paftalarının kolaylıkla hazırlanmasına olanak verir.

İnşaat mühendisleriyle ortak çalışma platformu sağlayan ideCAD Mimari, bilgi iletişimi ve paylaşımı sayesinde tasarım sürecini kısaltır ve verimliliği arttırır.


Ücretsiz Başlayın »

Statik Hesap ile Entegre Mimari

Yapısal Mühendislik Dahil Mimari Tasarım Yazılımı

Mimarlar ve Yapı Mühendisleri için Entegre Yapı Tasarımı

ideCAD Mimari, Entegre Yapı Tasarımı ve daha birçok Yapı Bilgi Modellemesi (BIM) Aracına sahip Hepsi Bir Arada Mimari Tasarım Yazılımıdır. 

ideCAD Mimari içerisindeki Entegre İş Akışları, Betonarme ve Çelik Yapılar için, Mimari Çizim, İç Mekan Tasarımı, Peyzaj Mimarisi, 3D Kat Planları, Ruhsat Projesi Çizimleri, İmalat ve Montaj Çizimleri, Mimari-Yapısal Tasarım ve Uygulama Çizimlerini Tek Bir Bütünleşik Yapı Tasarım Yazılımında Birleştirir.

Öne Çıkan Özellikler

Hepsi Bir Arada Tasarım: Mimarlar, tasarım ve mühendislik arasındaki kopuklukları önleyerek, aynı yazılım içerisinde yapısal hesaplamaların taslağını çıkarabilir, modelleyebilir ve birleştirebilir.

Yapısal Entegrasyon: Doğrudan mimari modelinizde yapısal kirişler, kolonlar, temeller ve diğer öğelerle tasarım yapın.

Gerçek Zamanlı Analiz: Yazılım, siz tasarlarken yapısal analiz gerçekleştirebilir ve planlarınızın uygulanabilirliği hakkında geri bildirim sağlayabilir.

BIM İşbirliği: BIM modeli mimarlar, yapı mühendisleri ve diğer proje paydaşları arasındaki ekip çalışmasını kolaylaştırır


Size Sunduğu Faydalar

Azalan Hatalar: Mimari amaç ile yapısal ihtiyaçlar arasındaki çatışmaları erkenden yakalamak, maliyetli yeniden çalışmaları en aza indirir.

Daha Hızlı Tasarım: Entegre araçlar ve analiz sayesinde kolaylaştırılmış iş akışı. 

Geliştirilmiş Proje Koordinasyonu: Paylaşılan BIM modeli, herkesin aynı güncel proje bilgilerinden çalışmasını sağlar.


HEMEN SİPARİŞ VERİN »

Bütünleşik Yapı Tasarımı

Mimarlar ve Yapı Mühendisleri için Entegre Bina Tasarımı
Entegre Yapı Tasarımı için ideCAD

Diğer BIM programlarıyla yürütülen çalışmaların zorluğunu ortadan kaldıran Entegre BIM (Building Information Modeling) sayesinde, ideCAD Mimari ile ideCAD Statik arasında tam uyumluluk sağlanır. 

Böylece aynı yapı bilgi modeli üzerinde mimarlar ve mühendisler ortak çalışırlar. Her iki taraf da kendi disiplinini ilgilendiren bu hesapları ve çizimleri yapar ve tüm veriler ortak bir yapı modelinde toplanır. 

Ortak yapı bilgi modeli sayesinde, bir yerde yapılan değişiklik otomatik olarak diğer yerlere yansır; projeler arası tutarsızlık yaşanmaz, zaman kaybı ve hata riski en aza indirilir.


Revizyon yönetimi için ideCAD

Mimarlık ve Yapı Mühendisliği için İşbirliği


ideCAD, Mimarlar ve Yapı Mühendislerinin sorunsuz bir şekilde birlikte çalışabilecekleri, işbirliği süreçlerini geliştirebilecekleri ve tasarım hatalarını azaltabilecekleri işbirliğine dayalı bir ortam sağlar.

Komple entegre mimari, betonarme ve çelik içeren ideCAD, aynı yapı bilgi modelini paylaşmaya izin veren sistemi ile projeyi birlikte oluşturma, gözden geçirme ve düzenleyebilme olanaklarıyla projelendirme süresini kısaltır. 

 Farklı disiplinlerin yaptığı değişiklikler aynı yapı bilgi modeli içerisinde revize edilirken, verimlilik de artar.


Entegrasyon için ideCAD

Mimari Yapısal Entegrasyon ile Artan İletişim

 Mimari statik entegrasyon, bir yapının mimari tasarımı ile statik hesaplamalarının uyumlu bir şekilde bir araya getirilmesi sürecidir. Bu entegrasyon, yapı tasarımının hem estetik hem de güvenlik açısından optimize edilmesine yardımcı olur.

 

Mimari statik entegrasyonun faydaları:

 Tasarım optimizasyonu: Mimari ve statik gereksinimler arasındaki dengeyi sağlayarak, hem görsel açıdan çekici hem de yapısal olarak güvenli tasarımlar oluşturulmasına olanak tanır.

Hata azaltma: Tasarım ve hesaplama süreçlerinin entegrasyonu sayesinde, manuel veri transferinden kaynaklanabilecek hatalar minimize edilir.

Verimlilik artışı: Bilgi ve veri paylaşımını kolaylaştırarak, tasarım ve analiz süreçlerinin daha hızlı ve verimli bir şekilde tamamlanmasını sağlar.

Maliyet tasarrufu: Erken aşamalarda potansiyel sorunların tespit edilmesini sağlayarak, daha sonra ortaya çıkabilecek maliyetli değişikliklerin önüne geçer.

İşbirliği: Mimarlar, mühendisler ve diğer proje paydaşları arasında daha etkin bir işbirliği ortamı yaratır.


Mimari yapısal entegrasyon araçları:

 ideCAD içerisinde mimari statik entegrasyonu kolaylaştıran birçok komut ve araçlar bulunmaktadır. Bu araçlar, 3D modelleme, yapısal analiz ve optimizasyon gibi farklı işlevleri bir araya getirerek, tasarım ve hesaplama süreçlerini daha verimli hale getirir.

 Dünyada Mimari statik entegrasyonuna yönelik artan bir ilgi ve farkındalık bulunmaktadır. Özellikle büyük ölçekli ve karmaşık projelerde, bu entegrasyon yaklaşımının benimsenmesi yaygınlaşmaktadır. Örneğin, bazı büyük inşaat firmaları ve tasarım ofisleri, kendi bünyelerinde mimari statik entegrasyon birimleri oluşturarak, projelerini daha etkin bir şekilde yönetmektedir

ideCAD ile Kolaylaştırılmış veri paylaşımı ve entegre Mimari Yapısal iş akışları ile proje koordinasyonunu, performansını ve entegrasyonu geliştirin. Entegre Tasarım ile vizyon bütünlüğünüzü koruyun, daha iyi Yapı Bilgileri ve tam entegre modeller sayesinde Modelinizin doğru yorumlandığından emin olun.


Koordinasyon için ideCAD

Entegre Yapı Bilgi Modellemesi ile Artan Koordinasyon


ideCAD, Mimari ve statik bileşenleri tek bir ortak Yapı Bilgi Modelinde birleştirir.

ideCAD Mimari ile hazırlanan mimari projelerin statik betonarme hesapları için tekrar model oluşturulmasına gerek kalmaz.  Çünkü projelendirilen yapının mimari proje safhasında Yapı Bilgi Modeli  oluşturulmuştur. Duvar, kolon, kiriş, temel, merdiven, döşeme gibi yapı objeleri her iki meslek grubu için ortaktır. Ayrıca objelerin en, boy, yükseklik, materyal gibi özellikleri de aynıdır.  Böylelikle mühendis, mimardan, tasarım çalışması sonunda parametreleri neredeyse bütünüyle belirlenmiş elemanlardan oluşan bir proje teslim alır. Duvar ve döşemelerin  daha mimari proje aşamasında tanımlanabilmesi, projenin, mühendislik çalışmalarının hiçbir bilgi ve zaman kaybı yaşanmadan başlamasını sağlar ve statik hazırlık sürecini kısaltır.


Görselleştirme için ideCAD

Fotogerçekçi Mimari ve Yapısal sunumlar oluşturun.


ideCAD'in, Hepsi Bir Arada Bütünleşik Mimari Görselleştirme çözümü, profesyonel render ve animasyonlar ile tasarımlarınıza hayat katar.Mimarlar için BIM

ideCAD ile Entegre BIM: Mimarlık, Yapı Mühendisliği ve İnşaat Mühendisliği için hepsi bir arada Bütünleşik BIM Çözümüdür.


Mimari Tasarım için BIM Nedir? »

Ruhsat Projesi Çizimleri

ideCAD ile Ruhsat Projesi Çizimleri, Konut ve Sanayi yapıları için Hepsi Bir Arada Bütünleşik Yazılım çözümüdür.

Ruhsat Projesi Çizimleri için ideCAD'i Keşfedin »

Mimari Betonarme Çelik Uygulama

ideCAD ile Mimari ve Statik Uygulama Projesi Çizimleri, Betonarme ve Çelik Yapılar için Hepsi Bir Arada Bütünleşik Çizim Yazılımı Çözümüdür.

Mimari Statik Uygulama Çizimleri için ideCAD'i inceleyin »

Mimari Görselleştirme

ideCAD ile Mimari Görselleştirme, Mimari sunumlarınız için Hepsi Bir Arada Bütünleşik Mimari Görselleştirme BIM Yazılım çözümüdür.

Mimari Görselleştirme için ideCAD'i Keşfedin »

İç Mekan Tasarımı

ideCAD Mimari ile İç Mekan Tasarımı, Tefrişli Sunumlarınız için Hepsi Bir Arada Bütünleşik İç Mekan Tasarımı Yazılım çözümüdür.

İç Mekan Tasarımı için ideCAD'i Keşfedin »

ideCAD Statik

ideCAD Statik ; Yapısal Mühendislik ve Mimari Tasarımı Yapı Bilgi Modellemesi (BIM) ile Bütünleştiren İnşaat Mühendisliği Yazılımıdır.

Yapısal Mühendislik için ideCAD'i inceleyin »

ideCAD One AEC

Entegre BIM ve Bütünleşik iş akışları ile Binaları Tasarlayın ve Oluşturun

"Her Şey planladığınız gibi"

Entegre Yapı Tasarımı için ideCAD'i Keşfedin »

Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

Yapı Mühendisliği ile Entegre Mimari Tasarım Nedir?
Mimarlar için Bütünleşik Yapı Tasarımı Nedir?
ideCAD Mimari en son sürümü nedir?
ideCAD ile Zaman ve Bütçe Tasarrufu Yapın

Şimdi ÜCRETSİZ Denemeye Başlayın!