Mimari ile Entegre Yapısal Tasarım

ideCAD'deki Yapısal Analitik Model, Entegre Yapı Bilgi Modellemesi (BIM) kullanılarak Mimari Modellerden Otomatik Olarak Oluşturulur

ideCAD'deki Entegre Yapısal Analitik Model İş Akışı, Mimari Tasarım ve Yapısal Analizi Tek Bir Entegre Yapı Tasarımı Yazılımında Birleştirir.


Ücretsiz Başlayın »

Statik ile Entegre Mimari Tasarım

Bütünleşik Mimari ile Yapısal Analitik Model
Mimarlık, Mühendislik ve İnşaat için Entegre Tasarım

 

ideCAD One AEC, Entegre Yapı Tasarımı ve diğer birçok Yapı Bilgi Modelleme aracı içeren Hepsi Bir Arada Mimari Tasarım ile Bütünleşik Yapı Tasarım AEC Yazılım Paketidir. 


HEMEN SİPARİŞ VERİN »

Yapı Mühendisliği için BIM

İnşaat Mühendisliği için Bütünleşik BIM Yazılımı
ideCAD, Entegre Mimari Tasarım, Yapısal Analiz, Yapısal Tasarım ve Yapısal Detaylandırma Dahil, Hepsi Bir Arada Bütünleşik Yapı Bilgi Modellemesi BIM Programıdır.

Entegre BIM için ideCAD'i keşfedin »

Mimari BIM Modeli

Mimarlar ve Yapı Mühendisleri Birlikte Çalışıyor

ideCAD, entegre Mimari Yapısal otomatik iş akışlarını içerir. Oluşturmak, düzenlemek, analiz etmek ve tasarlamak için farklı disiplinler aynı BIM Modeli ile birlikte çalışır.


Otomatik Mimari Yük

Döşemeler ve kirişler için mimari Bim modeli kullanılarak otomatik Yapısal duvar yükü hesaplanır.


Yapısal Analitik Model

Yapısal Analitik Model, Fiziksel Model ile eş zamanlı olarak arka planda otomatik olarak oluşturulur. Fiziksel Model zamanla değiştikçe, ilişkili Yapısal Analitik Model otomatik olarak güncellenir


Yapısal Yük Atama

Gerekirse otomatik mimari yükün yanı sıra ek yapısal yük ataması uygulayabilirsiniz.


Çelik ve Betonarme Elemanlar

Betonarme elemanlar için dikdörtgen, dairesel, tablalı, trapez ve genel poligon kesitler kullanılabilir. Çelik elemanlar için ise kesit kütüphanesine önceden yüklenmiş boru, kutu, W, HD, IPN, IPE, HE, UPE, UPN, Angelina ve petek profiller kullanılır. Kesit tasarlama editörüyle yeni kesitler oluşturulur ve kesitler birleştirilerek birleşik kesitler elde edilir. Aşık ve kuşaklarda hafif çelik profiller kullanılabilir.


Kabuk Sonlu Elemanlar

Çeşitli boyutta boşlukları da olabilen döşemelerin analizinde, kendi düzlemleri içindeki yük aktarımının doğru olarak belirlenmesi için, düzlem içi ve düzlem dışı yerdeğiştirmelere ilişkin serbestlik derecelerini içeren, TBDY 2018' e uygun olarak düzlem içi ve düzlem dışı farklı etkin kesit rijitliklerinin kullanılabildiği, her düğüm noktasında altı serbestlik derecesinin dikkate alındığı kabuk sonlu elemanlar kullanılır.


Poligon Perdeler

Enkesit şekli T, L, U veya C olan perdeleri,  perde grubu olarak modelleme olanağı sunar. Hem düzlem içi hem düzlem dışı yer değiştirmelere ilişkin serbestlik derecelerini içeren ve TBDY 2018' de verilen düzlem içi ve düzlem dışı farklı etkin kesit rijitliklerini kullanabilen orthotropik kabuk sonlu elemanlar ile modellenir.


Esnek Diyaframlar

Diyafram tanımlamayı istemeyeceğiniz yapıları, diyaframsız, 3 boyutlu çubuk objelerle flexible (esnek) olarak modelleyerek analiz edebilirsiniz.


Rijit Diyafram

Rijit diyafram bağımlılığı, o kattaki tüm kolon - kiriş kesişim düğüm noktalarına ve alansal objelerin kat düzlemindeki noktalarına atanır.


Yarı Rijit Diyafram

Bu döşeme modeli, özellikle A2 - A3 türü düzensizlikler içeren ve ayrıca normal katlardan rijit bodrum katlara geçişte yer alan ve üstteki katlarda oluşan eylemsizlik kuvvetlerinin tümünü veya büyük bir bölümünü, ani olarak bodrum katlardaki çevre perdelerine aktarmak durumunda kalan geçiş katları döşemelerinde kullanılır.


Otomatik Sonlu Elemanlar Ağı

Son teknoloji sonlu eleman ağ oluşturma modülü ile, Tüm yapı için döşeme, kolon, kiriş, perdeler dahil Modern, güvenilir, güçlü ve ışık hızında ağ oluşturulur.



Mimari ile Entegre Yapısal Analiz

ideCAD Statik ile Yapısal Analiz, Entegre Mimari Tasarım da dahil olmak üzere Yapı Mühendisleri için hepsi bir arada Bütünleşik Yapısal Analiz Yazılımı çözümüdür.


Mimari ile Bütünleşik Yapısal Analiz için ideCAD'i inceleyin »

ideCAD Mimari

ideCAD Mimari ; Mimari Çizimler ve Yapısal Mühendisliği Yapı Bilgi Modellemesi (BIM) ile Bütünleştiren Mimari Tasarım Yazılımıdır.

Mimari Tasarım için ideCAD'i Keşfedin »

ideCAD Statik

ideCAD Statik ; Yapısal Mühendislik ve Mimari Tasarımı Yapı Bilgi Modellemesi (BIM) ile Bütünleştiren İnşaat Mühendisliği Yazılımıdır.


Yapısal Mühendislik için ideCAD'i inceleyin »

ideCAD One AEC

Entegre BIM ve Bütünleşik iş akışları ile Binaları Tasarlayın ve Oluşturun

"Her Şey planladığınız gibi"


Entegre Yapı Tasarımı için ideCAD'i Keşfedin »

Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

Mimarlıkla Entegre Yapısal Analiz ve Tasarım Nedir?
Mimari Tasarım ile Entegre Yapısal Analiz Nedir?
ideCAD ile Zaman ve Bütçe Tasarrufu Yapın

Şimdi ÜCRETSİZ Denemeye Başlayın!