Yapısal Mühendislik Yazılımı

ideCAD Statik, yapı sistemlerinin modellenmesi, sonlu elemanlar analizi, yönetmelik uyumlu tasarımı, performans değerlendirmesi ve güçlendirilmesi için özel olarak geliştirilmiş çok kapsamlı bir yapısal BIM Yazılımıdır. 

Betonarme çelik ve kompozit yapı elemanlarını tek bir model üzerinde birlikte kullanarak, tasarım sürecini kolaylaştırır.

Gelişmiş BIM Özelliklerinin yanında Bütünleşik iki boyutlu çizim özellikleri ile imalat detay paftalarının kolaylıkla hazırlanmasına olanak verir.

Mimarlarla ortak çalışma platformu sağlayan ideCAD Statik, bilgi iletişimi ve paylaşımı sayesinde tasarım sürecini kısaltır ve verimliliği arttırır.


Ücretsiz Başlayın »

Mimari Tasarım ile Entegre Statik

Tasarım ve Detaylandırma Dahil Yapısal Mühendislik Yazılımı
Yapı Mühendisleri için Entegre Bina Tasarımı

ideCAD Statik, Entegre Mimari Tasarım ve diğer birçok Yapı Bilgi Modelleme aracını içeren Hepsi Bir Arada Yapısal Mühendislik Yazılımıdır .

ideCAD Statik, yapı mühendisleri ve imalatçılar için tasarlanmış güçlü bir yazılım çözümüdür.

Güvenilir Yapı Tasarımı için Entegre BIM Yazılımı

ideCAD Statik içerisindeki Entegre İş Akışları, Betonarme ve Çelik Yapılar için, Mimari ile Bütünleşik Yapısal Analiz, 3D FEM Analizi, Yapısal Tasarım, Yapısal Detaylandırma, İmalat ve Montaj Çizimleri ve Uygulama Çizimlerini Tek Bir Entegre Yapı Mühendisliği Yazılımında Birleştirir.

Yapısal Analiz ve Tasarım: ideCAD Structural, statik, dinamik ve sismik hesaplamalar dahil olmak üzere kapsamlı yapısal analiz için araçlar sağlar. Çeşitli uluslararası tasarım kurallarına bağlı kalarak betonarme, çelik ve kompozit malzemelerden yapı elemanları tasarlayabilir.

BIM Entegrasyonu : ideCAD Structural, Yapı Bilgi Modellemesi (BIM) ilkelerini temel alır. Bu, yapısal modelinizin binanın daha büyük bir 3D modeline entegre edildiği ve mimari, mekanik ve diğer disiplinlerle kusursuz koordinasyona olanak sağladığı anlamına gelir.

Otomatik Detaylandırma: ideCAD Structural'ın kritik avantajlarından biri, ayrıntılı yapısal çizimleri otomatik olarak oluşturma yeteneğidir. Buna takviye çizimleri, imalat çizimleri, imalat detayları ve daha fazlası dahildir. Bu otomasyon mühendislere önemli ölçüde zaman kazandırır ve hataları azaltır.

ideCAD Statik, kirişler, kolonlar, perdeler, temeller ve diğer yapısal elemanlar da dahil olmak üzere betonarme ve çelik yapılar için geniş bir yelpazede analiz ve tasarım yeteneği sunar.

ideCAD Statik,  TS 500, Türk Çelik Yapılar Yönetmeliği, ASCE 7-16, AISC, ACI 318-19, AISC 341-16, AISC 360-16 ve EC3 dahil olmak üzere çok geniş bir yelpazede Uluslararası yönetmeliğe uyumlu analiz ve tasarım yapar

ideCAD Statik, analiz ve tasarım sonuçlarının yanı sıra malzeme listeleri, detay çizimleri ve diğer ayrıntılı raporlar da üretir.

ideCAD Statik, SAP2000®, TEKLA ve Revit'e data aktararak yapısal sistemlerin analiz sonuçlarının karşılaştırılmasına olanak tanır.

ideCAD Statik, sezgisel ve kullanımı kolay bir arayüze sahiptir.

 

HEMEN SİPARİŞ VERİN »

Bütünleşik Yapı Tasarımı

Yapı Mühendisleri ve Mimarlar için Entegre Bina Tasarımı
Entegre Yapı Tasarımı için ideCAD

Diğer BIM programlarıyla yürütülen çalışmaların zorluğunu ortadan kaldıran Entegre BIM (Building Information Modeling) sayesinde, ideCAD Mimari ile ideCAD Statik arasında tam uyumluluk sağlanır. 

Böylece aynı yapı bilgi modeli üzerinde mimarlar ve mühendisler ortak çalışırlar. Her iki taraf da kendi disiplinini ilgilendiren bu hesapları ve çizimleri yapar ve tüm veriler ortak bir yapı modelinde toplanır. 

Ortak yapı bilgi modeli sayesinde, bir yerde yapılan değişiklik otomatik olarak diğer yerlere yansır; projeler arası tutarsızlık yaşanmaz, zaman kaybı ve hata riski en aza indirilir.


Revizyon yönetimi için ideCAD

Mimarlık ve Yapı Mühendisliği için İşbirliği


ideCAD, Mimarlar ve Yapı Mühendislerinin sorunsuz bir şekilde birlikte çalışabilecekleri, işbirliği süreçlerini geliştirebilecekleri ve tasarım hatalarını azaltabilecekleri işbirliğine dayalı bir ortam sağlar.

Komple entegre mimari, betonarme ve çelik içeren ideCAD, aynı yapı bilgi modelini paylaşmaya izin veren sistemi ile projeyi birlikte oluşturma, gözden geçirme ve düzenleyebilme olanaklarıyla projelendirme süresini kısaltır. 

 Farklı disiplinlerin yaptığı değişiklikler aynı yapı bilgi modeli içerisinde revize edilirken, verimlilik de artar.


Entegrasyon için ideCAD

Mimari Statik Entegrasyon ile Artan İletişim


Kolaylaştırılmış veri paylaşımı ve entegre Mimari Statik iş akışları ile proje koordinasyonunu, performansını ve entegrasyonu geliştirin. Entegre Tasarım ile vizyon bütünlüğünüzü koruyun, daha iyi Yapı Bilgileri ve tam entegre modeller sayesinde Mimari modeli doğru yorumlandığınızdan emin olun.


Koordinasyon için ideCAD

Mimari Tasarım ile Bütünleşik Taşıyıcı Sistem


ideCAD Statik, fiziksel Mimari modelinizden otomatik olarak bir yapısal analitik model oluşturur. Yapısal BIM ile Mimari BIM arasında sorunsuz, çift yönlü iş akışıyla modelinizin güvenilirliğini ve doğruluğunu artırır.

 ideCAD Mimari ile hazırlanan mimari projelerin statik betonarme hesapları için tekrar model oluşturulmasına gerek kalmaz.  Çünkü projelendirilen yapının mimari proje safhasında Yapı Bilgi Modeli  oluşturulmuştur. Duvar, kolon, kiriş, temel, merdiven, döşeme gibi yapı objeleri her iki meslek grubu için ortaktır. Ayrıca objelerin en, boy, yükseklik, materyal gibi özellikleri de aynıdır.  Böylelikle mühendis, mimardan, tasarım çalışması sonunda parametreleri neredeyse bütünüyle belirlenmiş elemanlardan oluşan bir proje teslim alır. Duvar ve döşemelerin  daha mimari proje aşamasında tanımlanabilmesi, projenin, mühendislik çalışmalarının hiçbir bilgi ve zaman kaybı yaşanmadan başlamasını sağlar ve statik hazırlık sürecini kısaltır.


Otomasyon için ideCAD

ideCAD Statik, Betonarme ve çelik detay çizimlerinizi tek bir tıklama ile otomatik olarak oluşturmak ve organize etmek için Hepsi Bir Arada bütünleşik yapısal analiz, yapısal tasarım, çizim ve detaylandırma yazılımıdır.


İnşa edilebilirliği ve proje koordinasyonunu en üst düzeye çıkaran araçlarla, sahada öngörülebilirliği geliştirmenize yardımcı olur.

Betonarme ve çelik yapıların imalatını kolaylaştırarak, daha doğru imalat çizimleri için tasarımı ve detaylandırmayı otomatikleştirir.


Yapısal Analiz için ideCAD

Mimari ile Entegre Yapısal Analiz

ideCAD'deki Yapısal Analiz İş Akışı, Betonarme, Çelik ve karma yapılar için Yapısal Analiz, Yapısal Tasarım ve Yapısal Detaylandırmayı Hepsi Bir Arada  Bütünleşik Yapısal Yazılımda Birleştirir

 

İnşaat Sektörü, Profesyonel ve Güvenilir Yapısal Analiz Motorumuzu 35 yılı aşkın bir süredir test etmektedir. Uluslararası güce sahip Analiz Motoru, analiz optimizasyonu için birden fazla 64 bit çekirdeği destekler.


Yönetmelik Kontrolleri için ideCAD

Entegre Yapısal Tasarım için ideCAD 


TS 500, Deprem Yönetmeliği ve Türk Çelik Yönetmeliğinin gerektirdiği kontroller yapılarak tasarım yapılır.


Yapısal Detaylandırma için ideCAD

Entegre Yapısal Detaylandırma için ideCAD

ideCAD'deki Yapısal Detaylandırma İş Akışı, Betonarme, Çelik ve karma yapılar için Yapısal Analiz, Yapısal Tasarım ve Yapısal Detaylandırmayı Hepsi Bir Arada  Bütünleşik Yapısal Yazılımda Birleştirir

 

 


İmalat Çizimleri için ideCAD

Entegre İmalat Çizimleri için ideCAD

ideCAD'deki İmalat Çizimleri İş Akışı, Betonarme, Çelik ve karma yapılar için Yapısal Analiz, Yapısal Tasarım ve İmalat Çizimlerini Hepsi Bir Arada  Bütünleşik Yapısal Yazılımda Birleştirir

 

Görselleştirme için ideCAD

Entegre Yapısal Görselleştirme için ideCAD

ideCAD'deki Görselleştirme İş Akışı, Betonarme ve Çelik Binalar için Mimari Tasarım, Yapısal Analiz, Yapısal Tasarım ve Görselleştirmeyi Hepsi Bir Arada Bütünleşik Yapı Tasarım Yazılımında Birleştirir


 

Yapı Mühendisleri için BIM

ideCAD ile Entegre BIM: Mimarlık, Yapı Mühendisliği ve İnşaat İnşaat Mühendisliği için hepsi bir arada Bütünleşik BIM Çözümüdür.

İnşaat Mühendisliği için BIM Nedir? »

Uluslararası Yönetmelikler

ideCAD Structural ile Yapısal Kod Kontrolü, Yapı elemanlarının Yapısal Analiz, Sismik tasarım, Yapısal Çelik Tasarımı, Betonarme Tasarım, Çelik Bağlantı Tasarımı ve detaylandırmaya yönelik kod ve düzenlemelere göre tasarlanmasını ve doğrulanmasını içeren Otomatik bir süreçtir.
ideCAD Structural, Türkiye, ABD (IBC, UBC, ASCE), Filipinler (NSCP), Endonezya (SNI), Tayland dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanından birçok deprem yönetmeliği ile çalışır.


Uluslararası Yönetmelikler için ideCAD'i keşfedin »

Betonarme Yapı Tasarımı

ideCAD Statik ile Betonarme Tasarım, Betonarme Yapılar için Hepsi Bir Arada Bütünleşik Betonarme Tasarım Yazılım çözümüdür.


Betonarme Tasarım için ideCAD'i inceleyin »

Çelik Yapı Tasarımı

ideCAD Statik ile Çelik Yapı Tasarımı, Çelik Yapılar için Hepsi Bir Arada Bütünleşik Yapısal Çelik Tasarım Yazılımı çözümüdür.


Çelik Yapı Tasarımı için ideCAD'i inceleyin »

Çelik Birleşim Tasarımı

ideCAD Statik ile Çelik Birleşim Tasarımı, Çelik Yapılar için Hepsi Bir Arada Yapısal Çelik Birleşim Tasarımı Yazılım çözümüdür.

Çelik Birleşim Tasarımı için ideCAD'i inceleyin »

Çelik Çizimler

ideCAD Statik ile Çelik Çizimler, Çelik Yapılar için Hepsi Bir Arada Bütünleşik Yapısal Çelik Çizim Yazılım çözümüdür.


Yapısal Çelik Çizimler için ideCAD'i inceleyin »

Betonarme Çizimler

ideCAD Statik ile Betonarme Çizimler, Betonarme Yapılar için Hepsi Bir Arada Bütünleşik Betonarme Çizim Yazılım çözümüdür.


Betonarme Çizimler için ideCAD'i inceleyin »

ideCAD ile Konut Binası Tasarımı

ideCAD Structural ile Konut Binası Tasarımı, Beton ve Çelik Binalar için Devrim Yaratan bir Konut Binası Tasarımı Yazılımı çözümüdür.

Konut Binası Tasarımı için ideCAD'i keşfedin »

Endüstriyel Yapı Tasarımı

ideCAD ile Endüstriyel Yapı Tasarımı, Çelik Yapılar için Hepsi Bir Arada Bütünleşik Endüstriyel Yapı Tasarım Yazılımı çözümüdür

Endüstriyel Yapı Tasarımı için ideCAD'i inceleyin »

Nonlinear Performans Analizi

ideCAD Statik ile Performansa Dayalı Tasarım, Betonarme Yapılar için Hepsi Bir Arada Bütünleşik Nonlinear Performans Analizi Yazılım çözümüdür.

Performansa Dayalı Tasarım için ideCAD'i inceleyin »

ideCAD Mimari

ideCAD Mimari ; Mimari Çizimler ve Yapısal Mühendisliği Yapı Bilgi Modellemesi (BIM) ile Bütünleştiren Mimari Tasarım Yazılımıdır.


Mimari Tasarım için ideCAD'i inceleyin »

ideCAD One AEC

Entegre BIM ve Bütünleşik iş akışları ile Binaları Tasarlayın ve Oluşturun

"Her Şey planladığınız gibi"

Entegre Yapı Tasarımı için ideCAD'i Keşfedin »

Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

ideCAD tarafından hangi uluslararası tasarım ve sismik kodlar desteklenmektedir?
ideCAD ile Hepsi Bir Arada Yapı Mühendisliği nedir?
ideCAD Structural nedir ve birincil kullanıcıları kimlerdir?
Daha fazla gör
ideCAD ile Zaman ve Bütçe Tasarrufu Yapın

Şimdi ÜCRETSİZ Denemeye Başlayın!