Betonarme Yapı Tasarımı

ideCAD ile Betonarme Yapı Tasarımı, Entegre Mimari Tasarım da dahil olmak üzere Yapı Mühendisliği için Hepsi Bir Arada Bütünleşik Betonarme Tasarım Yazılımı çözümüdür.

ideCAD'deki Entegre Betonarme Tasarım İş Akışı, Betonarme Binalar için Mimari Tasarım, Yapısal Analiz, Yapısal Tasarım ve Yapısal Detaylandırmayı Tek Bir Entegre İnşaat Mühendisliği Yazılımında Birleştirir.


Ücretsiz Başlayın »

Mimari ile Entegre Betonarme

Demir Detaylandırmayı İçeren Betonarme Tasarım Yazılımı
Mimari Tasarım ile Entegre Betonarme Yapı Tasarımı


ideCAD Statik, Betonarme Tasarım ve diğer birçok Yapı Bilgi Modelleme aracı içeren Hepsi Bir Arada Mimari Tasarım ile Bütünleşik Betonarme Tasarım Yazılımıdır.


Satın Alın veya Kiralayın »

Betonarme Tasarım için BIM

Betonarme Tasarım için Bütünleşik BIM Yazılımı
ideCAD Statik, Betonarme Tasarım ve daha birçok Entegre BIM Aracı ile Donatılmış, Mimari Tasarım ile Bütünleşik iş akışları içeren Yapı Bilgi Modellemesi BIM Yazılımıdır.

Entegre BIM için ideCAD'i keşfedin »

Kiriş ve Kolon Tasarımı

Betonarme eleman tasarımı, TBDY 2018 ve TS500 'e uygun şekilde yapılır. Kolon tasarımı, kiriş tasarımı, perde-poligon perde tasarımı, döşeme tasarımı, temel tasarımı ile betonarme elemanların enine ve boyuna donatı koşulları TBDY 2018 ve TS500 göz önüne alınarak otomatik yapılır.


Betonarme Perde Tasarımı

Betonarme perde tasarımı, TBDY 2018 ve TS500 'e uygun şekilde yapılır. TBDY 2018 'de belirtilen perde enkesit koşulları, gövde ve uç bölge donatı koşulları, uç bölgeleri ve kritik erde yüksekliği, eğilme ve kesme tasarım kontrolü yapılır.


Poligon Perde Tasarımı

Betonarme poligon perde tasarımı, TBDY 2018 ve TS500 'e uygun şekilde yapılır. TBDY 2018 'de belirtilen poligon perde enkesit koşulları, gövde ve uç bölge donatı koşulları, uç bölgeleri ve kritik perde yüksekliği, eğilme ve kesme tasarım kontrolü yapılır.


Kompozit Kiriş Tasarımı

Kompozit kiriş tasarımı inşaat aşamasını da içerek şekilde, ASD ve LRFD ile yapılır.


Kompozit Petek Kiriş Tasarımı

Kompozit petek kiriş tasarımı, AISC Tasarım Kılavuzu 31 talimatları ile gerçekleştirilir. Yapım aşaması da dikkate alınarak tasarım eğilme momenti dayanımı belirlenir. Çift eksenli eğilme. eksenel, kesme, vierendel ve web burkulma kontrolleri otomatik olarak yapılır.


Döşeme ve Radye Tasarımı

Betonarme döşeme (plak) tasarımı, TBDY 2018 ve TS500 'e uygun şekilde yapılır. TBDY 2018 'de belirtilen döşemeden perdeye veya perde koluna kuvvetli doğrultuda aktarılacak deprem kuvveti, gerilme ve zımbalama kontrolü yapılır.

 

Temel Tasarımı

Temel tasarımı, TBDY 2018 ve TS500 'e uygun şekilde yapılır. Tekil temel, sürekli temel, Kirişli Radye temel, mat Radye temel ve bağ kirişi gibi betonarme elemanların enine ve boyuna donatı koşulları TBDY 2018 ve TS500 göz önüne alınarak otomatik yapılır.


FEM Tabanlı Plak Tasarımı

Döşeme elemanları kabuk sonlu elemanlar ile modellenir. Elastik diyafram (yarı rijit diyafram) kabulü ile çözüm yapıldığında döşemelerde düzlem içi ve düzlem dışı gerilmeler meydana gelir. Her bir yükleme kombinasyonu için döşeme sonlu elemanlarında düzlem içi ve düzlem dışı tüm gerilmeleri hesaplanır.


Performansa Dayalı Tasarım

Performansa Dayalı Tasarım, deprem mühendisliğinin geleceğini ve geleneksel yapısal tasarım konseptlerinden farklı bir değişimi temsil eder.

Deprem etkisi altında bina taşıyıcı sistemlerinin tasarımı için iki ana yaklaşımdan biri olan şekildeğiştirmeye göre değerlendirme ve tasarım (şgdt) yaklaşımında: 

(a) mevcut veya daha önce ön tasarımı yapılmış taşıyıcı sistem elemanlarının doğrusal olmayan modelleme yaklaşımları ile uyumlu iç kuvvet – şekil değiştirme bağıntıları belirlenir.

(b) Öngörülen performans hedef(ler)i ile uyumlu olarak seçilen deprem yer hareket(ler)i altında, taşıyıcı sistemin statik veya dinamik artımsal yöntemlerle - artımsal spektrum analizi (arsa) - hesabı yapılır, doğrusal olmayan sünek davranışa ilişkin şekil değiştirme talepleri ile gevrek davranışa ilişkin dayanım talepleri elde edilir.

(c) Elde edilen şekildeğiştirme ve iç kuvvet talepleri, öngörülen performans hedef(ler)i ile uyumlu olarak tanımlanan şekildeğiştirme ve dayanım kapasiteleri ile karşılaştırılır. 

(d) Mevcut binalar için, şekildeğiştirme ve dayanım taleplerinin bunlara karşı gelen şekil değiştirme ve dayanım kapasitelerinin altında olduğu veya onları aştığı gösterilerek şekil değiştirmeye göre değerlendirme tamamlanırUluslararası Yönetmelikler

Betonarme Projelerinizi, TS500, TBDY, IBC, UBC,  ACI318, ASCE07, SNI, MOPC, DPT, NSCP, BCP gibi uluslararası tasarım ve deprem yönetmeliklerine göre otomatik olarak Tasarlayın.

 

Uluslararası Yönetmelikler için ideCAD'i inceleyin »

Betonarme Yapı Analizi

ideCAD Statik ile Betonarme Yapıların Analizi, Yapısal Analiz ve diğer birçok Yapı Bilgi Modelleme aracı içeren Hepsi Bir Arada Mimari Tasarım ile Bütünleşik Betonarme Tasarım Yazılımıdır.


Yapısal Analiz için ideCAD'i inceleyin »

Mimari ve Betonarme Uygulama

ideCAD Statik ile Mimari ve Betonarme Uygulama Projesi Çizimleri, Betonarme Binalar için Hepsi Bir Arada Bütünleşik Uygulama Çizimleri Yazılım çözümüdür.


Mimari ve Betonarme Uygulama için ideCAD'i keşfedin »

Donatı Çizimleri ve Detayları

ideCAD Statik ile Donatı Çizimleri, Betonarme Yapılar için Hepsi Bir Arada Bütünleşik Donatı Çizim Yazılımı çözümüdür.


Donatı Çizimleri için ideCAD'i inceleyin »

ideCAD Statik

ideCAD Statik ; Yapısal Mühendislik ve Mimari Tasarımı Yapı Bilgi Modellemesi (BIM) ile Bütünleştiren İnşaat Mühendisliği Yazılımıdır.


Yapısal Mühendislik için ideCAD'i inceleyin »

ideCAD Mimari

ideCAD Mimari ; Mimari Çizimler ve Yapısal Mühendisliği Yapı Bilgi Modellemesi (BIM) ile Bütünleştiren Mimari Tasarım Yazılımıdır.

Mimari Tasarım için ideCAD'i keşfedin »

ideCAD One AEC

Entegre BIM ve Bütünleşik iş akışları ile Binaları Tasarlayın ve Oluşturun

"Her Şey planladığınız gibi"

Entegre Yapı Tasarımı için ideCAD'i Keşfedin »

ideCAD ile Zaman ve Bütçe Tasarrufu Yapın

Şimdi ÜCRETSİZ Denemeye Başlayın!