Performans Analizi

ideCAD Statik ile Performansa Dayalı Tasarım, Entegre Mimari Tasarım da dahil olmak üzere Yapı Mühendisliği için Hepsi Bir Arada Bütünleşik Betonarme Tasarım Yazılımı çözümüdür.

ideCAD'deki Performans Analizi İş Akışı, Betonarme Binalar için Mimari Tasarım, Yapısal Analiz, Yapısal Tasarım ve Yapısal Detaylandırmayı Tek Bir Entegre İnşaat Mühendisliği Yazılımında Birleştirir.


Ücretsiz Başlayın »

Şekil Değiştirmeye Göre Tasarım

Analiz ve Sismik Değerlendirme Dahil Performansa Dayalı Tasarım Yazılımı
Yapı Mühendisliği için Entegre Performansa Dayalı Tasarım


ideCAD Statik, Performansa Dayalı Tasarım ve diğer birçok Yapı Bilgi Modelleme aracı içeren Hepsi Bir Arada Mimari Tasarım ile Bütünleşik Betonarme Tasarım Yazılımıdır.


HEMEN SİPARİŞ VERİN »

Performans Analizi için BIM

Performans Analizi için Bütünleşik BIM Yazılımı
ideCAD Statik, Performans Analizi ve daha birçok Entegre BIM Aracı ile Donatılmış, Mimari Tasarım ile Bütünleşik iş akışları içeren Yapı Bilgi Modellemesi BIM Yazılımıdır

Entegre BIM için ideCAD'i keşfedin »

Performansa Dayalı Tasarım

Performansa Dayalı Tasarım, geleneksel yapısal tasarım konseptinden önemli ölçüde farklıdır ve deprem mühendisliğinin geleceğini temsil eder. Performansa Dayalı Tasarım, tasarımınızın belirli bir depreme göre istenen performans seviyesini güvenilir bir şekilde karşılanıp karşılanmadığını anlamanıza yardımcı olur.


Malzeme Modelleri

Doğrusal olmayan yöntemler ile şekildeğiştirmeye göre değerlendirmede, sargılı ve sargısız beton için gerilme şekil değiştirme bağıntıları için Deprem Yönetmeliği 5A1 de tanımlanan şekilde beton modeli ve donatı çeliği modeli kullanılır.


Yığılı Plastik Davranış

Çubuk sonlu elemanlar olarak modellenebilen kolon ve kirişlerde doğrusal olmayan davranış modeli Yığılı Plastik Davranış (Plastik Mafsal) Modeli kullanılır ve plastik mafsallar plastik şekil değiştirme bölgesinin ortasında otomatik olarak tanımlanır.


Yayılı Plastik Davranış

Betonarme perdelerde yayılı plastik davranış modeli, elemanın tüm uzunluğu boyunca doğrusal olmayan şekil değiştirmeleri yayılı biçimde göz önüne almak üzere kullanılır.


Sabit Tek Modlu İtme

Sabit Tek Modlu İtme Yöntemi ’nde, göz önüne alınan deprem doğrultusunda her bir itme adımında katlara etkiyen deprem yükü artımları, deprem dışı yüklemelerden sonraki birinci adımda belirlenen ve itme hesabı boyunca hiç değiştirilmeyen sabit mod şekli ile orantılı olarak tanımlanırlar.


Değişken Tek Modlu İtme

Değişken Tek Modlu İtme Yöntemi ’nde, göz önüne alınan deprem doğrultusunda katlara etkiyen deprem yükü artışları ile bunlarla uyumlu kat yer değiştirme artımları, deprem dışı yüklemelerden sonraki her bir itme adımında, daha önce oluşan plastik mafsallar göz önüne alınarak yenilenen serbest titreşim hesabı ’ndan elde edilen değişken mod şekli ile orantılı olarak tanımlanırlar.


Çok Modlu İtme Yöntemi

Artımsal Spektrum Analizi (ARSA) Yöntemi, binaların ve köprülerin deprem etkileri altında Şekil Değiştirmeye Göre Değerlendirme ve Tasarımı (ŞGDT) için önerilen çok modlu bir itme analizi yöntemidir. ARSA yöntemi ile yapılan itme analizinde TBDY 'de tanımlanan TBDY Madde 2.3.4 'te tanımlanan yatay elastik tasarım spektrumundan yararlanılır. 

Her bir lineer itme adımında TBDY Bölüm Ek 4B.2 'de açıklanan mod birleştirme yöntemi kullanılır ve modal yerdeğiştirme artışları “eşit yer değiştirme kuralı” kullanılarak ölçeklendirilir.


Performans Kontrolü

Yeni binalar için ve mevcut binaların değerlendirilmesi için yapılan Şekil Değiştirmeye Göre Değerlendirme ve Tasarım ŞGDT yaklaşımında şekil değiştirme sınırları ve performans değerlendirilmesi otomatik olarak yapılır.Uluslararası Yönetmelikler

Betonarme Projelerinizi, TS500, TBDY, IBC, UBC,  ACI318, ASCE07, SNI, MOPC, DPT, NSCP, BCP gibi uluslararası tasarım ve deprem yönetmeliklerine göre otomatik olarak Tasarlayın.


Uluslararası Yönetmelikler için ideCAD'i inceleyin »

Mimari ile Entegre Yapısal Analiz

ideCAD Statik ile Yapısal Analiz, Entegre Mimari Tasarım da dahil olmak üzere Yapı Mühendisleri için hepsi bir arada Bütünleşik Yapısal Analiz Yazılımı çözümüdür.


Yapısal Analiz için ideCAD'i inceleyin »

Betonarme ve Çelik Tasarım

ideCAD Statik ile Betonarme Yapı Tasarımı, Betonarme Tasarım ve diğer birçok Yapı Bilgi Modelleme aracı içeren Hepsi Bir Arada Mimari Tasarım ile Bütünleşik Betonarme Tasarım Yazılımıdır.


Betonarme Tasarım için ideCAD'i inceleyin »

Yapısal Detaylandırma

ideCAD Statik ile Yapısal Detaylandırma, Betonarme ve Çelik Yapılar  için Hepsi Bir Arada Bütünleşik Yapısal Detaylandırma Yazılım çözümüdür.


Yapısal Detaylandırma için ideCAD'i keşfedin »

ideCAD Statik

ideCAD Statik ; Yapısal Mühendislik ve Mimari Tasarımı Yapı Bilgi Modellemesi (BIM) ile Bütünleştiren İnşaat Mühendisliği Yazılımıdır.

 

Yapısal Mühendislik için ideCAD'i inceleyin »

ideCAD Mimari

ideCAD Mimari ; Mimari Çizimler ve Yapısal Mühendisliği Yapı Bilgi Modellemesi (BIM) ile Bütünleştiren Mimari Tasarım Yazılımıdır.
 

Mimari Tasarım için ideCAD'i keşfedin »

ideCAD One AEC

Entegre BIM ve Bütünleşik iş akışları ile Binaları Tasarlayın ve Oluşturun

"Her Şey planladığınız gibi"


Entegre Yapı Tasarımı için ideCAD'i Keşfedin »

Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

Performansa Dayalı Tasarım Nedir?
ideCAD ile Zaman ve Bütçe Tasarrufu Yapın

Şimdi ÜCRETSİZ Denemeye Başlayın!