Çelik Birleşim Tasarımı

ideCAD ile Çelik Birleşim Tasarımı , Entegre Mimari Tasarım da dahil olmak üzere Yapı Mühendisleri için hepsi bir arada Bütünleşik Çelik Birleşim Yazılımı çözümüdür.

ideCAD'deki Entegre Çelik Birleşim İş Akışı, Çelik Yapılar için Mimari Tasarım, Yapısal Analiz, Yapısal Tasarım ve Yapısal Detaylandırmayı Tek Bir Entegre Yapı Mühendisliği Yazılımında Birleştirir.


Ücretsiz Başlayın »

Mimari ile Entegre Çelik Birleşim

Analiz ve Detaylandırma İçeren Çelik Bağlantı Tasarım Yazılımı
Mimari Tasarım ile Entegre Çelik Birleşim Tasarımı


ideCAD Statik, Yapısal Çelik Birleşim ve diğer birçok Yapı Bilgi Modelleme aracı içeren Hepsi Bir Arada Mimari Tasarım ile Bütünleşik Çelik Birleşim Hesabı Yazılımıdır.


HEMEN SİPARİŞ VERİN »

Çelik Birleşimı Tasarımı için BIM

Çelik Birleşim Tasarımı için Bütünleşik BIM Yazılımı
ideCAD, Entegre Mimari Tasarım, Yapısal Analiz, Yapısal Tasarım ve Yapısal Detaylandırma Dahil, Hepsi Bir Arada Bütünleşik Yapı Bilgi Modellemesi BIM Programıdır.

Entegre BIM için ideCAD'i keşfedin »

Birleşimlerin Geometrik Kontrolleri

Türk Çelik Yönetmeliği ve Deprem Yönetmeliğine göre birleşimlerin geometrik kontrolleri sağlanır ve Ayrıntılı şekilde raporlanır.

Kayma Birleşimleri

Kayma Birleşimi, Mafsallı Birleşim veya Moment Aktarmayan Birleşim tasarımı Çelik Yapıların Tasarım, Hesap ve Yapım Esasları (ÇYTHYEDY) (GKT ve YDKT) ve AISC 360-16 (ASD ve LRFD) yönetmeliklerine göre otomatik yapılır. Bulon, kaynak ve levha kontrolleri çelik birleşim tipine uygun şekilde geometri kontrolleri ve dayanım kontrolleri otomatik yapılır.


Moment Aktaran Birleşimşler

Moment Aktaran Birleşim veya Rijit Birleşim tasarımı Çelik Yapıların Tasarım, Hesap ve Yapım Esasları (ÇYTHYEDY) (GKT ve YDKT) ve AISC 360-16 (ASD ve LRFD) yönetmeliklerine göre otomatik yapılır. Bulon, kaynak ve levha kontrolleri çelik birleşim tipine uygun şekilde geometri kontrolleri ve dayanım kontrolleri otomatik yapılır.

Çelik Çapraz Birleşimleri

Çelik çapraz birleşimleri olarak çapraz uç birleşimi ve çapraz ek birleşimi tasarımı Çelik Yapıların Tasarım, Hesap ve Yapım Esasları (ÇYTHYEDY) (GKT ve YDKT) ve AISC 360-16 (ASD ve LRFD) yönetmeliklerine göre otomatik yapılır. Bulon, kaynak ve levha kontrolleri çelik birleşim tipine uygun şekilde geometri kontrolleri ve dayanım kontrolleri otomatik yapılır. Çapraz birleşimleri mafsallı birleşimlerdir ve analiz modelinde mafsal tanımı otomatik yapılır.

Taban Plakası Bağlantı Tasarımı

Çelik Kolon Ayağı Birleşimi veya Kolon-Temel Birleşimi taban levhası çelik kolona kaynaklı ve betonarme temele (kolona) ankraj ile birleştirilerek oluşturulur. Çelik Kolon Ayağı Birleşimi tasarımı Çelik Yapıların Tasarım, Hesap ve Yapım Esasları (ÇYTHYEDY) (GKT ve YDKT) ve AISC 360-16 (ASD ve LRFD) yönetmeliklerine göre otomatik yapılır. Kolon ayağı birleşim hesabında Bulon, kaynak ve levha kontrolleri çelik birleşim tipine uygun şekilde geometri kontrolleri ve dayanım kontrolleri otomatik yapılır.

 

Çelik kolon ayağı birleşimi hesabında, geometri kontrolünde yatay ve düşey bulon mesafeleri ile bulonlar arası mesafe kontrolü yapılır. Dayanım kontrolünde taban levhası kalınlığı, ankraj çekme kırılması, ankraj çubuğu sıyrılma, ankraj çubuğu kesmesi, levha bulon deliği kontrolleri yapılır.


TBDY ve TÇY ile Tasarım

Türk Çelik Yönetmeliği ve Deprem Yönetmeliğine göre, Kayma Birleşimleri, Moment Aktaran birleşimlerin dayanım kontrolleri sağlanır ve Ayrıntılı şekilde raporlanır.


Uluslararası Yönetmelikler

Betonarme ve Çelik projelerinizi Türk Çelik Yönetmeliği, TBDY, IBC, UBC,  ACI318, AISC360, ASCE07, SNI, MOPC, DPT, NSCP, BCP gibi uluslararası tasarım ve deprem yönetmeliklerine göre otomatik olarak gerçekleştirin.


Uluslararası Yönetmelikler için ideCAD'i inceleyin »

Mimari ile Entegre Yapısal Analiz

ideCAD Statik ile Yapısal Analiz, Betonarme Çelik ve Karma Yapılar için Bütünleşik Yapısal Analiz Yazılımı çözümüdür.


Mimari ile Bütünleşik Yapısal Analiz için ideCAD'i inceleyin »

Çelik Yapı Tasarımı

ideCAD Statik ile Çelik Yapı Tasarımı, Çelik Yapılar için Hepsi Bir Arada Bütünleşik Yapısal Çelik Tasarım Yazılımı çözümüdür.


Çelik Yapı Tasarımı için ideCAD'i inceleyin »

İmalat ve Montaj Çizimleri

ideCAD Statik ile İmalat ve Montaj Çizimleri, Çelik Yapılar için Hepsi Bir Arada Bütünleşik Çelik İmalat Çizim Yazılımı çözümüdür.


İmalat ve Montaj Çizimleri için ideCAD'i inceleyin »

ideCAD Statik

ideCAD Statik ; Yapısal Mühendislik ve Mimari Tasarımı Yapı Bilgi Modellemesi (BIM) ile Bütünleştiren İnşaat Mühendisliği Yazılımıdır.


Yapısal Mühendislik için ideCAD'i inceleyin »

ideCAD Mimari

ideCAD Mimari ; Mimari Çizimler ve Yapısal Mühendisliği Yapı Bilgi Modellemesi (BIM) ile Bütünleştiren Mimari Tasarım Yazılımıdır.

Mimari Tasarım için ideCAD'i inceleyin »

ideCAD One AEC

Entegre BIM ve Bütünleşik iş akışları ile Binaları Tasarlayın ve Oluşturun

"Her Şey planladığınız gibi"

Entegre Yapı Tasarımı için ideCAD'i Keşfedin »

Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

Çelik Yapılarda İmalat ve Montaj Mimari Tasarım ile Nasıl Entegre Edilir?
ideCAD ile Zaman ve Bütçe Tasarrufu Yapın

Şimdi ÜCRETSİZ Denemeye Başlayın!