Betonarme Döşeme Tasarımı

ideCAD ile Betonarme Döşeme Tasarımı, Entegre Mimari Tasarım da dahil olmak üzere Yapı Mühendisliği için Hepsi Bir Arada Bütünleşik Betonarme Döşeme Tasarım Yazılımı çözümüdür.

ideCAD'deki Entegre Betonarme Döşeme Tasarım İş Akışı, Betonarme Binalar için Mimari Tasarım, Yapısal Analiz, Yapısal Tasarım ve Yapısal Detaylandırmayı Tek Bir Entegre İnşaat Mühendisliği Yazılımında Birleştirir.


Ücretsiz Başlayın »

TBDY ile Döşeme Tasarımı

Detaylandırma İçeren Betonarme Döşeme Tasarım Yazılımı
TBDY 2018  7.11 ile Betonarme Döşeme Tasarımı

ideCAD Statik, Betonarme Döşeme Tasarımı ve diğer birçok Yapı Bilgi Modelleme aracı içeren Hepsi Bir Arada Mimari Tasarım ile Bütünleşik Betonarme Tasarım Yazılımıdır.

HEMEN SİPARİŞ VERİN »

Döşeme Tasarımı için BIM

Döşeme Tasarımı için Bütünleşik BIM Yazılımı
ideCAD, Entegre Mimari Tasarım, Yapısal Analiz, Yapısal Tasarım ve Yapısal Detaylandırma Dahil, Hepsi Bir Arada Bütünleşik Yapı Bilgi Modellemesi BIM Programıdır.

Entegre BIM için ideCAD'i keşfedin »

Güçlü ve Hızlı Sonlu Eleman Ağı

3-D analiz modeli, sonlu elemanlar yöntemi kullanılarak çubuk ve kabuk elemanların uygun entegrasyonu ile oluşturulur. Perde ve döşemelere bağlanan kolon ve kiriş gibi çubuk elemanlar,  fiziki konumlarında sonlu elemanlara otomatik bağlanırlar.


Döşeme Donatı Tasarımı

Döşeme betonarme tasarım sonuçları ve döşemeye ilişkin yetersizlik durumları Döşeme Betonarme diyaloğunda verilir. Döşeme Betonarme diyaloğunda döşeme hesap akslarının düz ve ilave donatı bilgileri verilir.


FEM Tabanlı Döşeme Tasarımı

Sonlu eleman tabanlı tasarım, tasarım şeritleri gerektirmez. Şerit tanımlamanın zor olabileceği karmaşık geometriler için idealdir.


Plakların Dinamik Hesabı

Döşemeleri de içine katan Dinamik analiz, plaklar, kolon, kiriş ve perdeler dahil tüm bina bileşenleri için Ritz veya özvektörler kullanılarak gerçekleştirilir.


Zımbalama Kontrolü

Döşemelerin doğrudan kolonlar tarafından taşındığı kirişsiz döşemeli sistemlerde ve radye temellerin kolonlara bağlandığı bölgelerde kolon çevresinde asal çekme gerilmeleri oluşur. Kolon çevresinde oluşan bu asal çekme gerilmeleri betonun çekme dayanımı aştığında, asal çekme gerilmelerine dik yönde çatlakların oluşması doğaldır. Asal çekme gerilmeleri genelde plak düzlemine 45o 'lik bir açı yaptığından çatlaklar da 45o 'lik bir açıyla oluşacaktır. Çatlakların oluşması ile kesme kuvvetini taşıyan betonun dayanımı büyük ölçüde azaldığından kolon, döşeme veya radye temel plağını zımbalayarak deler. TBDY 'ye göre zımbalama kontrolü otomatik olarak yapılır.Uluslararası Yönetmelikler

Betonarme Projelerinizi, TS500, TBDY, IBC, UBC,  ACI318, ASCE07, SNI, MOPC, DPT, NSCP, BCP gibi uluslararası tasarım ve deprem yönetmeliklerine göre otomatik olarak Tasarlayın.


Uluslararası Yönetmelikler için ideCAD'i inceleyin »

Mimari ile Entegre Yapısal Analiz

ideCAD Statik ile Yapısal Analiz, Entegre Mimari Tasarım da dahil olmak üzere Yapı Mühendisleri için hepsi bir arada Bütünleşik Yapısal Analiz Yazılımı çözümüdür.


Yapısal Analiz için ideCAD'i inceleyin »

Betonarme Yapı Tasarımı

ideCAD Statik ile Betonarme Yapı Tasarımı, Betonarme Tasarım ve diğer birçok Yapı Bilgi Modelleme aracı içeren Hepsi Bir Arada Mimari Tasarım ile Bütünleşik Betonarme Tasarım Yazılımıdır.


Betonarme Tasarım için ideCAD'i inceleyin »

Mimari ve Betonarme Uygulama

ideCAD Statik ile Mimari ve Betonarme Uygulama Projesi Çizimleri, Betonarme Binalar için Hepsi Bir Arada Bütünleşik Uygulama Çizimleri Yazılım çözümüdür.

 

Mimari ve Betonarme Uygulama için ideCAD'i inceleyin »

Donatı Çizimleri ve Detayları

ideCAD Statik ile Donatı Çizimleri, Betonarme Yapılar için Hepsi Bir Arada Bütünleşik Donatı Çizim Yazılımı çözümüdür.

 

Donatı Çizimleri için ideCAD'i inceleyin »

ideCAD Statik

ideCAD Statik ; Yapısal Mühendislik ve Mimari Tasarımı Yapı Bilgi Modellemesi (BIM) ile Bütünleştiren İnşaat Mühendisliği Yazılımıdır.

 

Yapısal Mühendislik için ideCAD'i inceleyin »

ideCAD Mimari

ideCAD Mimari ; Mimari Çizimler ve Yapısal Mühendisliği Yapı Bilgi Modellemesi (BIM) ile Bütünleştiren Mimari Tasarım Yazılımıdır.

Mimari Tasarım için ideCAD'i Keşfedin »

ideCAD One AEC

Entegre BIM ve Bütünleşik iş akışları ile Binaları Tasarlayın ve Oluşturun

"Her Şey planladığınız gibi"

Entegre Yapı Tasarımı için ideCAD'i Keşfedin »

ideCAD ile Zaman ve Bütçe Tasarrufu Yapın

Şimdi ÜCRETSİZ Denemeye Başlayın!